TX Nefario - шаблон joomla Форекс
Turkish Arabic Azerbaijani Chinese (Simplified) English French Russian

Avioni Kantar Sistemleri

Moment sınırına ulaşıldığında sadece yük merkezini küçülten ve makine güvenliği için uygun olan hareketlere izin verir. Önceden belirlenen sınırın %90' ına kadar yeşil lamba yanar, %90' dan itibaren sarı lamba ve sesli uyarıcı buzzer kesikli olarak uyarır. %100' e ulaşılması durumunda kırmızı lamba ve sesli uyarıcı buzzer sürekli uyarır. Bu durumda aracın, tehlikeli sınırı geçmemesi için kaldırma/indirme, uzatma/çekme ve tambur hareketleri EN12999 yönlendirmesi ile sistemde kesme valfi varsa engellenir. Zorlamaların tamamı kara kutuya kaydedilir.

Elektronik Moment Kontrol Sistemi, kaldırma pistonu basınçlarını sistemde kayıtlı değerler ile karşılaştırarak çalışan, CAN-Bus yazılımına sahip bir moment uyarıcısı ve sınırlayıcısıdır. Temel özelliklerinin yanında sunduğu Kara kutu (olay kaydedici) özelliği ile, silindir zorlamalarını tarih ve belirlenen limiti aşma yüzdesi olarak kayıt altına almaktadır. Kara kutu kayıtlarının, Excel dosyası olarak bilgisayara aktarılabilme imkanı vardır. Kırma bomlu vinç aracının EN12999 güvenlik standardını karşılamasında, hem de teleskopik bomlu vinçler için, elektronik limitleyici görevini yerine getirir. Hareket limitlemesi durumunda izin verilen ve verilmeyen hareketler ekranda görüntülenebilmektedir.

Sistemin Genel Özellikleri

  • Hem araç ekranlarında hem de programlama bilgisayarında TÜRKÇE arayüz.
  • Ön/Arka/Sağ/Sol için farklı yük diyagramları: Dönüş kontrolü için 4 switch ile ön/arka/sağ/sol çalışma alanları.
  • Ayak açıklığına göre farklı yük diyagramları: Denge ayaklarına yerleştirilen 3x4 adet switch ile ayakları kapalı-yarım-tam açık durumunda farklı basınç limitleri.
  • Halat Tamburu (Winch) Yönetimi (EN12999 standardına uygun olarak): Tambura yerleştirilecek 2 adet swtch ile halat sonu ve kanca sonu durumunda, halat sarma/salma hareketlerini engelleme özelliği.
  • Jib (2.Kırma) Bomun devre dışı kaldığını otomatik tanıma ve tek kırma durumuna dönme.